Inter-house Competitions

Box Cricket – Std. IX
Name  Std/Div  House Rank 
Jai Sheth IX D Abhay 1st
Devansh Pandya IX D Abhay
Tanmay Jani IX C Abhay
Raj Shah IX D Abhay
Yash Vayeda IX D Abhay
Harshit Pathak IX D Abhay
Keval Ved IX C Abhay
Radhika Jethwa IX A Abhay
Anushka Lad IX A Abhay
Aditi Shah IX D Abhay
Khushi Upadhyay IX C Abhay
Rajita Raval IX B Abhay
Revati Rege IX C Abhay
Disha Savla IX D Abhay

 

Box Cricket – Std. VIII
Name  Std/Div  House Rank 
Jaydev Soni VIII B Abhay 1st
Deep Maniyar VII D Abhay
Pranay Sangani VIII C Abhay
Sahil Dedhia  VIII D Abhay
Darshan Lakhani VIII D Abhay
Aditya Sawant VIII D Abhay
Neel Kapadia VIII D Abhay
Saili Kulkarni VIII D Abhay
Mahek Shah VIII A Abhay
Sanika Jambavalikar VIII C Abhay
Bhavi Shah VIII D Abhay
Heesha Panchal VIII A Abhay
Sai Akshitha  8E Abhay
Ahi Khona VIII D Abhay

 

Box Cricket – Std. VII
Name  Std/Div  House Rank 
Priyank Kawedia VII C Srujan 1st
Harsh Solanki VII D Srujan
Vedant Kolekar VII B Srujan
Atharva Dubal 7 E Srujan
Rushil Patil VII D Srujan
Jagdish Zaveri VII C Srujan
Hemal Parmar VII B Srujan
Riya Shah VII D Srujan
Arya Bharadwaj VII C Srujan
Moksha Gindra VII D Srujan
Prachi Shah VII A Srujan
Bhumee Soni VII B Srujan
Sanika Chawan VII D Srujan
Diya Majithia  VII A Srujan

 

Box Cricket – Std. VI
Name  Std/Div  House Rank 
Ayush Rao VI A Srujan 1st
Ashutosh Raje VI A Srujan
Veer Desai VI B Srujan
Madhava Ved VI C Srujan
Param Shah VI A Srujan
Pearl Masurekar VI A Srujan
Kalpak Puranik VI C Srujan
Divya Shah VI A Srujan
Tanaya Moghe VI C Srujan
Devashra Natekar VI A Srujan
Sharanya VI C Srujan
Khushi Upadhyay VI C Srujan
Tanishka Kerkar VI B Srujan
Prashmi Shah 6 D Srujan

 

Handball- Std. IX
Name  Std/Div  House Rank 
Jai Sheth IX D Abhay 1st
Devansh Pandya IX D Abhay
Tanmay Jani IX C Abhay
Raj Shah IX D Abhay
Yash Vayeda IX D Abhay
Harshit Pathak IX D Abhay
Keval Ved IX C Abhay
Radhika Jethwa IX A Abhay
Anushka Lad IX A Abhay
Aditi Shah IX D Abhay
Khushi Upadhyay IX C Abhay
Rajita Raval IX B Abhay
Revati Rege IX C Abhay
Disha Savla IX D Abhay

 

Handball- Std. VIII
Name  Std/Div  House Rank 
Bhaveen Mehta VIII A Samvedan 1st
Soham Sawant VIII E Samvedan
Rohan Kulkarni VIII D Samvedan
Manav Desai VIII B Samvedan
Kris Shah VIII B Samvedan
Jash Trivedi VIII B Samvedan
Dev Rokadiya VIII E Samvedan
Aditi Nair VIII D Samvedan
Shriya Krishnan VIII D Samvedan
Arya Pandya VIII B Samvedan
Kankana Choudhary VIII B Samvedan
Tanvi Kamat VIII D Samvedan
Hasti Desai VIII E Samvedan
Jessica Shah VIII A Samvedan

 

Handball- Std. VII
Name  Std/Div  House Ran
Devansh Padia VII D Samvedan 1st
Atharva Joshi VII C Samvedan
Soham Mulgaonkar VII B Samvedan
Tejas Rane VII B Samvedan
Vaibhav Birla VII A Samvedan
Udit Bhurke VII B Samvedan
Viraj Shah VII B Samvedan
Vanshika Patel VII C Samvedan
Riddhi Chitroda 7 E Samvedan
Srishti Athreya VII A Samvedan
Saanvi Gudhekar VII B Samvedan
Esha Malavia VII B Samvedan
Nancy Parekh VII D Samvedan
Grishma Bafna VII B Samvedan

 

Handball- Std. VI
Name  Std/Div  House Rank 
Ashutosh Raje VI A Srujan 1st
Ayush Rao VI A Srujan
Janetya Patel VI B Srujan
Veer Desai VI B Srujan
Bhumit Malkan VI B Srujan
Vivek Patel VI C Srujan
Kalpak Puranik VI C Srujan
Divya Shah VI A Srujan
Sharanya VI C Srujan
Khushi Upadhyay VI C Srujan
Tanaya Moghe VI C Srujan
Tanishka Kerkar VI B Srujan
Prashmi Shah 6 E Srujan
Devashree Natekar VI A Srujan

 

September 2016

Handwriting Competition – Std. IX
Name  Std/Div  House Rank 
Amisha Rawal IX C Nischal 1st 
Nylisha Gorule IX B Abhay 2nd 
Anushka Rawal I X C Abhay 3rd
Vidhi Patel I X B Nischal Consolation Prize 
Hetvi Patel  IX C Nischal

 

Handwriting Competition – Std. VII
Name Std/Div House Rank
Mahek Soni VII C Nishchal 1st
Arya Bharadwaj VII C Srujan 2nd
Srishti Athreya VII A Samvedan 3rd
Kavya Gandhi VII C Abhay Consolation Prize
Harsh Solanki VII D Srujan

 

Quiz Competition – Std. VI 
Name Std/Div House Rank
Saniya Shriranbekar VI C Samvedan 1st
Mahek Desai VI C Samvedan  
Dhruvi Tandel VI A Abhay 2nd
Bhavya Kothari VI A Abhay  
Prisha Varma VI D Srujan 3rd
Krishna Menon VI D Srujan  

August 2016

Puzzle and Riddle Solving
Name  Std/Div  House Place
Parth Haldankar VII B Srujan 1

 

 Elocution  Competition
Name  Std/Div  House Place
Rishi Mehta VI B Samvedan 1
Pratik Devani VI C Srujan 2
Meet Jain Grade 6 Abhay 3
Aditi Nair VIII D Samvedan 1
Aastha Lalan VIII C Nischal 2
Eesha Mehta VIII A Srujan 3

JULY-16

Debate Competition  
Name  Std/Div  House Rank
Ishan Moondra IX B Abhay 1st
Riddhi Acharya IX A Abhay 1st
Aryan Shetty IX C Nischal 1st
Sahil Haldankar IX D Nischal 1st
Rohan Arondekar X A Nischal 1st
Mihir Gharat X D Nischal 1st
Hrishikesh Dalvi X A Nischal 1st
Aaradhya Vengurlekar X B Nischal 1st

 

Badge Making Competition on Anti Bullying 
Name  Std/Div  House Rank
Ahi Khona VIII D Abhay 1st
Ayushi Shah VIII D Nischal 2nd
Hasti Desai Grade 8 Samvedan 3rd

 

Riddles and Puzzles Competition 
Name  Std/Div  House Rank
Parth Haldankar VII B Srujan 1st

 

 

1 Minute Game
Name  Std/Div  House Rank
Param Binani VI A Nischal 1st
Soham Parab VI B Nischal 1st
Kshitij Sawant VI C Nischal 1st
Dev Bangera VI D Nischal 1st
Unnati Mehta VII A Nischal 1st
Deekshika Kotian VII B Nischal 1st
Avani Parikh VII C Nischal 1st
Bhoomika Pathak VII D Nischal 1st

 

Inter-House Competitions (2015-2016)
Inter-House Competitions (2014-2015)
Inter-House Competitions (2013-2014)
Inter-House Competition (2012-2013)